• Mannheim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dirk Ifenthaler tarafından 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 11.00’de (Türkiye saati) Öğrenme Analitiklerine yönelik “The Promise of Learning Analytics and the Search for Evidence” başlıklı bir webinar düzenlenmiştir.

Webinar sunumuna ulaşmak için tıklayınız.

 

 • Dr. Muhittin ŞAHİN tarafından Mannheim Üniversitesi’nde Öğrenme Analitikleri ve Eğitsel Veri Madenciliği konularında yapmış olduğu araştırmalar ile ilgili sunumununu gerçekleştirmiştir.
 • Grubumuz araştırmacılarından Dr. Muhittin ŞAHİN Öğrenme Analitikleri ve Eğitsel Veri Madenciliği konusunda yaptığı ve bu konuda ülkemizde yapılan çalışmaları sunmak için Prof. Dr. Dirk Ifenthaler’ın konuğu olarak davetli olduğu Mannheim Üniversitesi’nde bir sunum gerçekleştirecektir. https://www.bwl.uni-mannheim.de/news/bronw-bag-lunch-presentation-by-muhittin-sahin/
 • Hacettepe Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HUZEM) evsahipliğinde Labaratuvarımız öğretim üyesi Prof. Dr. Halil YURDUGÜL tarafından “Eğitsel Veri Madenciliği ve Öğrenme Analitikleri” başlıklı bir Webinar etkinliği gerçekleştirilecektir.

  12 Kasım 2018 Pazartesi günü 19.00-20.00

  *Webinar internet üzerinden düzenlenecek olup, belirtilen gün ve saatte aşağıdaki bağlantı adresinden (bilgisayar, cep telefonu veya tablet ile) seminer odasına katılabilirsiniz.

  *Bağlantı adresi için tıklayınız: https://eu.bbcollab.com/collab/ui/session/guest/341fad421d6246c5804ad4e33a422c02

  Not: Seminer odasına giriş için herhangi bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. Ad ve soyad ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

  Etkinliği kaçırmanız durumunda daha sonra  izlemek için http://www.huzem.hacettepe.edu.tr/etkinlikler.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • ITTES 2018 kapsamında EVMA-Lab tarafından “Eğitsel Veri Madenciliğinden Makine Öğrenmesine Doğru”  isimli çalıştay düzenlenmiştir.

 • “EVMA-Lab Veri Kampı 2” isimli etkinliğimizin ikincisi Ege Üniversitesi ev sahipliğinde 16-17 Temmuz 2018’de İzmir’de gerçekleştirilecektir.

EVMA-Lab Grup tarafından düzenlenen bu çalıştay ücretsizdir ve ilgilenen herkese açıktır. Katılmak isteyenlerin;

goo.gl/WQ8gmX

bulunan forma bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Çalıştay ile ilgili program daha sonra açıklanacaktır.

 • “EVMA-Lab Veri Kampı: İstatistiksel Modeller ve Temel Veri Analizi” 15-16 Ocak 2018 tarihlerinde Hacettepe Ünivesitesi’nde gerçekleşirildi.

 • EVMA-Lab Veri Kampı: İstatistiksel Modeller ve Temel Veri Analizi

İletişim:

egitselverimadenciligi@gmail.com (Veri kampına katılmak isteyenler iletişim adresine mail atmaları beklenmektedir.)

 • 23.11.2017

Prof. Dr. Soner Yıldırım ve Prof. Dr. Halil YURDUGÜL  “Eğitim Araştırmalarında Metot ve Analiz Sempozyumu“na  davetli konuşmacı olarak katılacak ve “Eğitsel Veri Madeniciliği ve Öğrenme Analitikleri” konularında sunumlarını gerçekleştireceklerdir.

 • 18.10.2017

Grubumuzun araştırmacılarından Dr. Halil YURDUGÜL ve Muhittin ŞAHİN tarafından hazırlanan “The Framework of Intervention Engine Based on Learning Analytics” isimli çalışma “14.th International Conference on Cognition and Exploratory Learning in Digital Age CELDA 2017” konferansta sözlü bildiri olarak sunulmuştur.

 • 17.10.2017

Eğitim Teknolojisi Kuram ve Uygulama (ETKU) dergisinde 2018 yılında “Eğitsel Veri Madenciliği ve Öğrenme Analitikleri Özel Sayısı” çıkarılması planlanmaktadır. Detaylı bilgi; http://dergipark.gov.tr/etku

 • 11.10.2017

Grubumuz tarafından “5. Uluslararası Öğretim Teknolojileri ve Öğretmen Eğitimi Sempozyumu” kapsamında 11 Ekim 2017 tarihinde “Eğitsel Veri Madenciliği & Öğrenme Analitikleri” başlıklı panel düzenlenmiştir.